Hlavná stránka verzia pre tlac Kontakty Vyhľadávanie Mapa stránok
    Aktuality
  Informácie
  Informácie o OZE
  Tlačové správy
  Verejné konzultácie
  Verejné obstarávanie
  Otázky a odpovede
  Archív správ
 
Tlačové správy
Prezentácia záverov z verejnej konzultácie <br />k dokumentu Stratégia PpS 2019 – 2021
 
Spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., (SEPS) usporiadala dňa 17. 5. 2018 workshop k výsledkom verejnej konzultácie k materiálu „Stratégia zabezpečenia dostatočného objemu podporných služieb pre poskytovanie systémových služieb a bezpečnej a spoľahlivej prevádzky ES SR pre obdobie rokov 2019 až 2021“ (Stratégia). Verejná konzultácia a workshop boli organizované z dôvodu potreby širokej odbornej diskusie účastníkov trhu s elektrinou, štátnych inštitúcií a odborníkov z oblasti elektroenergetiky k predloženej Stratégii, ktorej cieľom je popis súčasného stavu a sumarizácia argumentov týkajúcich sa zabezpečenia dostatočného objemu podporných služieb na roky 2019 až 2021.

Na workshope boli prezentované trendy v oblasti vývoja zdrojovej dostatočnosti v regióne a vyhodnotené pripomienky účastníkov verejnej konzultácie vrátane stanoviska spoločnosti SEPS k týmto pripomienkam.

Ďalším krokom plánovaným zo strany spoločnosti SEPS je príprava viacročného výberového konania na obstaranie podporných služieb do konca súčasného regulačného obdobia. Podmienky pripravovaného výberového konania budú reflektovať výsledky verejnej konzultácie.

Bližšie informácie sú zverejnené na webovom sídle SEPS v rubrike Aktuality.
zdroj: SEPS
pridané dňa: 31.5.2018
 ^Hore^ 
Späť
 
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK