Hlavná stránka verzia pre tlac Kontakty Vyhľadávanie Mapa stránok
    Aktuality
  Informácie
  Informácie o OZE
  Tlačové správy
  Verejné konzultácie
  Verejné obstarávanie
  Otázky a odpovede
  Archív správ
 
Tlačové správy
Výstava diel handicapovaných umelcov Slovenska v SEPS<br /><br><br />„Prinášame pozitívnu energiu tým, ktorí to potrebujú“
 
Akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS) prináša okrem elektriny aj pozitívnu energiu tým, ktorí to potrebujú. Príkladom je výstava v rámci projektu „Národná prezentácia umenia handicapovaných umelcov SR“ združenia REFLEXY a Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov v priestoroch spoločnosti, ktorú dnes slávnostne otvorili predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS Miroslav Obert a predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov Arpád Beník.

„Mám veľkú radosť, že môžeme poskytnúť handicapovaným umelcom podporu v ich neľahkom údele každodenného boja so zdravotnými problémami a dodať im energiu pokračovať v tvorbe. Morálnou povinnosť silných je pomáhať slabým,“ povedal pri tejto príležitosti M. Obert.

Podľa slov Arpáda Beníka, projekt výstav oslávi tento rok 10 výročie. Od vzniku združenia REFLEXY bolo realizovaných vyše dvesto samostatných výstava v rámci Slovenskej republiky. Združenie prezentuje umenie handicapovaných umelcov v oblasti maľby, fotografie a umeleckého stvárnenia drôtu. „Ďakujeme spoločnosti SEPS, že nám bolo umožnené prezentovať diela handicapovaných umelcov v priestoroch spoločnosti. Vážime si to a ďakujeme v mene všetkých umelcov, že aj takouto formou ich podporujete. Každá takáto zrealizovaná výstava nám dokazuje, že naša práca pre handicapovaných umelcov má zmysel,“ dodal A. Bendík.

Súčasťou expozície diel handicapovaných umelcov v priestoroch SEPS sú abstraktné maľby Jozefa Hubáleka s diagnózou skleróza multiplex, ktorý žije v Slovenskej Novej Vsi v okrese Trnava, obrazy mentálne postihnutých umelcov z Trenčianského kraja, ako aj maľby mladej talentovanej umelkyne Veroniky Hanuliakovej zo Šulekova. Vystavené sú aj diela Jozefa Seršeňa zo Stropkova, ktorý sa venuje foteniu živočíšnej ríše a jeho fotografie pravidelne zverejňuje vo svojich publikáciách Slovenská akadémia vied. Fotografi z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska sú zastúpení „Cestou svetla“ - fotografiami, ktoré tvoria samostatnú tematickú expozíciu. Návštevníci majú možnosť vidieť aj vo svete jedinečné dielo vytvorené technológiou umeleckého tkania drôtu „kráľovské korunovačné klenoty“ nevidiaceho umeleckého drotára Juraja Šeríka z Čadce, ktorý je vnukom a pokračovateľom tvorby vôbec najznámejšieho predstaviteľa umeleckého spracovania drôtu Jozefa Holánika - Bakeľa, nositeľa mnohých medailí a ocenení zo svetových výstav.

Umenie hendicapovaných umelcov bude skrášľovať priestory bratislavského sídla SEPS do 28. februára 2017.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SEPS Ing. Miroslav Obert s predsedom Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov Arpádom Beníkom


zdroj: SITA
pridané dňa: 14.2.2017
 ^Hore^ 
Späť
 
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK