Implementácia pripojenia k európskym platformám MARI a PICASSO – Dokument špecifikácie IT zmien pre poskytovateľov PpS

Zdieľať

SEPS v rámci implementácie pripojenia k európskym platformám MARI a PICASSO dosiahla ďalší míľnik. Dnešným dňom SEPS sprístupňuje pre poskytovateľov podporných služieb („PpS“) dokument so špecifikáciou pripravovaných zmien v obchodnom systéme Damas Energy („DaE“) a termináloch ASDR nevyhnutných pre realizáciu zapojenia SR do európskeho trhu s regulačnou elektrinou.

Dokument je určený PpS a certifikačným autoritám v rámci prípravnej fázy integrácie SR na európsky trh, ktoré si vyžaduje úpravy procesov v rámci obchodného systému DaE. ako aj úpravy terminálov PpS pre zabezpečenie komunikácie a dodávky regulačnej energie do sústavy.

V rámci pripravovaného IT riešenia bude vytvorený nový modul v obchodnom systéme DaE pre evidenciu cenových ponúk regulačnej elektriny od PpS, ktoré bude systém prijímať, zároveň ich validovať, konsolidovať a distribuovať do centrálneho cenového rebríčka platforiem. Ďalšími úpravami budú dotknuté súčasné moduly obchodného systému DaE pre Prípravu prevádzky a Vyhodnotenie RE. Proces aktivácie jednotlivých ponúk regulačnej elektriny bude prebiehať mimo obchodný systém DaE, preto nie je tento proces popísaný v uvedenom dokumente.

Hlavný dokument:

Prílohy:

Ak Vás táto téma zaujíma, v Máji 2023 sme zverejnili aj tlačovú správu, kde si  môžete prečítať viac tu  SEPS pripravuje pre slovenské firmy možnosť uplatniť sa na európskom trhu s regulačnou elektrinou

Aktuality