ŽILINA: Na novorodeneckom oddelení žilinskej FNsP spustili nový inkubátor

Zdieľať

Žilina 30. novembra (TASR) – Nový inkubátor určený na intenzívnu starostlivosť o novorodencov v hodnote 15.000 eur včera oficiálne uviedli do prevádzky na novorodeneckom oddelení Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline.

Podľa primára novorodeneckého oddelenia žilinskej FNsP Michala Jánoša poskytla dve tretiny finančných prostriedkov akciová spoločnosť Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., (SEPS, a.s.) a jednu tretinu občianske združenie (OZ) Zdravé novorodeniatka. „OZ Zdravé novorodeniatka sme my, ktorí tu pracujeme a veľa ďalších ľudí, ktorí nám pomáhajú. Veľmi nám pomáhajú 2 percentá z daní, čo už niekoľko rokov dostávame. Inkubátor je veľmi rozumne, ekologicky a hlavne protiinfekčne riešený,“ skonštatoval Jánoš.

„SEPS, a.s., ako strategický subjekt národného hospodárstva SR si je vedomá svojej spoločenskej zodpovednosti. Preto podporuje viacero projektov v oblasti filantropie, charity, zdravotníctva, vzdelávania, kultúry a športu. Poslaním našej spoločnosti je prenášať energiu. Veríme, že aj našou podporou tohto projektu sa podarilo skvalitniť starostlivosť o novorodencov v žilinskej nemocnici a naakumulovať dostatok pozitívnej energie pre všetkých, ktorí ju budú potrebovať,“ povedal výkonný riaditeľ sekcie komunikácie SEPS, a.s., Igor Gallo.

Riaditeľka FNsP v Žiline Daniela Bekeová ocenila, že existujú firmy a ľudia, ktorí ochotne prispievajú na dobrú vec. „Zakúpenie inkubátora zlepší poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre našich najmenších pacientov. A myslím si, že je to chvályhodné. Pre koho iného máme prispievať, ak nie pre deti, ktoré sú maličké, a týmto spôsobom im zlepšíme zdravotnú starostlivosť. Veľmi dobrá je aj forma OZ Zdravé novorodeniatka, ktorým sa zabezpečujú finančné prostriedky. Pretože aktívne prispievajú ku kúpe prístrojov, ktorých v zdravotníckom zariadení nebude nikdy dosť,“ dodala Bekeová.Zdroj: TASR

Tlačové správy