Pozvánka na verejnú konzultáciu k projektu Danube InGrid

Zdieľať

Radi by sme Vás pozvali na verejnú online konzultáciu k projektu spoločného záujmu Danube InGrid, vďaka ktorému v Slovenskej republike a Maďarsku vzniká jedna z najmodernejších elektrizačných sústav v Európe.

Primárnym zámerom projektu Danube InGrid je vybudovanie inteligentnej sústavy, ktorá umožní rozsiahlejšiu integráciu výrobcov energie z obnoviteľných zdrojov do distribučnej sústavy, pri udržaní vysokej kvality a bezpečnosti dodávok. Zvýši sa kvalita a spoľahlivosť dodávky elektriny a eliminujú sa možné dopady spôsobené výpadkom dodávky elektriny.

V rámci verejnej online konzultácie budú o konkrétnych výsledkoch a plánoch projektu diskutovať zástupcovia spoločností, ktoré projekt Danube InGrid realizujú: Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s., Západoslovenská distribučná, a.s. a Východoslovenská distribučná a.s., ako aj zástupca samosprávy, zastúpenia Európskej komisie v SR a zástupca Ministerstva hospodárstva SR ako príslušného orgánu v SR pre projekty spoločného záujmu Európskej únie.

Online verejná konzultácia sa bude konať 27. júna 2023 o 13:00 hod., sledovať ju môžete tu.

Aktuality