Milé čitateľky, milí čitatelia,

Po lete, ktoré však tentoraz neprinieslo uhorkovú sezónu a z nej plynúci oddych, pokračujeme v plnom pracovnom nasadení. Aj v príprave investícií v súvislosti s očakávaným nárastom spotreby a dopadom takéhoto vývoja na prenosovú sústavu. Pre vrchného riaditeľa úseku rozvoja, investícií a obstarávania Martina Riegela má táto problematika širší kontext, treba spraviť veľký kus práce aj v oblasti mentálneho nastavenia v našej krajine.

Zvládnuť čoraz väčšiu záťaž elektrizačnej sústavy pomáhajú aj inteligentné zariadenia, ktoré plánujeme zaviesť v elektrických staniciach v spolupráci s partnermi v projekte spoločného záujmu Danube InGrid.

V partnerstve s Nadáciou Pontis sme rozbehli činnosť nášho nadačného fondu, ktorý v auguste vyhlásil prvú grantovú výzvu.

V septembri sme spoločne oslávili Deň energetikov a 20. narodeniny spoločnosti, ku ktorým nám zablahoželala aj hudobná legenda Helena Vondráčková.

Že dobrá kondícia nie je len výsadou popredných umelcov, dokázali účastníci výcviku Hasičského a záchranného zboru SR na našom vysokonapäťovom vedení v Bystričanoch.

Naopak, aj pre netrénovaných je na trávenie voľných chvíľ v sychravom jesennom počasí dobrým tipom mestská turistika. Príjemné interiéry slávnych stavieb si môžeme ísť pozrieť napríklad len kúsok za naše hranice, do moravskej metropoly. A čím iným tam začať, ako tou najslávnejšou – vilou Tugendhat?

Adriana Komorníková
redaktorka