Po dlhšej dobe sme sa mohli naživo vidieť s kolegami zo všetkých prevádzok našej spoločnosti na (ne)športovom dni na Liptove. Mnohí sme túto príležitosť využili a spoločne sme si trochu zašportovali, ale hlavne sme sa zabavili a porozprávali.

Dobrú náladu rozprúdilo už rozdávanie tričiek hneď po príchode do rezortu Gothal v Liptovskej Osade. Boli sme rozdelení do 13 tímov, ich názvy inšpirované sektorom, v ktorom pracujeme, kolegov väčšinou pobavili (Hlavné spínače, Elektródy, Vybité poistky, Stojím si na kábli, Impulzy, Vysoké napätie, Veterné turbíny, Stožiare, Pozitívna energia, Idem na baterky, Blackout, Vodiče, Generátory). V tímoch, odlíšených aj farbou trička, boli zmiešaní kolegovia z rôznych útvarov, aby sa navzájom mali možnosť spoznať aj tí, ktorí pracovne neprichádzajú často do kontaktu.

Zábavno-súťažné aktivity

Na futbalovom ihrisku, kde prebiehalo takmer celé dianie nášho (ne)športového dňa, privítal všetkých účastníkov moderátor podujatia a náš kolega Radko Slobodník spolu s generálnym riaditeľom Petrom Dovhunom.  

Hneď na úvod sme dostali inštrukcie k celému dňu. Ako prvé z programu nás čakalo 10 stanovíšť, kde sme ukázali, čo dokážeme ako jeden tím. Čas, ktorý sme mali stráviť jednotlivými činnosťami, bol síce vyrátaný a každý sme dostali mapku, odkiaľ kam máme postupovať, no prax bola nakoniec trocha iná. Jedno zo stanovíšť sa stalo úzkym miestom, pretože sme na ňom museli aj rozmýšľať 😊. Plánovaný postup tímov teda nakoniec zmenili „Mega scrabble“.  

Napriek tomu sme si svoje odsúťažili a stihli aj obed, až na pár zranených kolegov, ktorí sa v súťaži o „Výhernú šatku“ nechali strhnúť bojovým duchom.

 

Z dopoludňajšieho zápolenia vyšli víťazne Hlavné spínače s vysokým bodovým náskokom pred ostatnými. „Ďakujem celému tímu Hlavných spínačov za bojovnosť, odhodlanosť a súdržnosť. Zraneným želám skoré uzdravenie. Obrovský skok medzi víťazným tímom a ostatnými potvrdzuje, že tím zložený z odborov riadenia ES SR, odborov prevádzky a technickej podpory prevádzky, má zodpovednosť v krvi nielen za bezpečnú prevádzku sústavy ES SR, ale rovnako pristupuje aj k tímovým (ne)športovým aktivitám,“ vysvetlil úspech tímu jeho kapitán Pavel Vico.

Bubnovačka

Popoludnie sme začali spoločnou bubnovačkou pod heslom „Každý človek má rytmus a my ho teraz spolu prebudíme!“. Sprevádzali nás pritom skúsení muzikanti zo združenia RYTMIKA, ktorí najprv udávali tón aj rytmus. Za pomyselným dirigentským pultom ich postupne vystriedali aj niektorí naši kolegovia, ktorí si vyskúšali, ako viesť náš kolektív, aby všetko spolu dobre ladilo.

Popoludnie na športoviskách

Zo športov sme si súťažne zahrali futbal, štvorhru v bedmintone, stolný tenis a bowling.

Pre každého niečo

Tí, ktorí sme sa nechceli zapojiť do športových turnajov, alebo sme mali dlhšie prestávky v športovaní, mohli sme si vyskúšať drotárske umenie pod vedením skúseného majstra z Čadce, pána Hozáka a vyrobiť si pekný darček pre našich najbližších. Alebo si pod odborným dohľadom vyskúšať najstaršiu streleckú aktivitu – lukostreľbu, ktorá zlepšuje schopnosť sústrediť sa, komplexne rozvíja telo a používa sa aj ako terapeutická metóda pri rôznych problémoch. Pri dlhodobom strieľaní má vraj dokonca podobné účinky na myseľ ako joga. Pre tých, ktorí sú netrpezliví a nechcú tak dlho čakať, bola k dispozícii aj táto športová aktivita. Skúsená lektorka jogy nám pomohla pri objavovaní vlastných možností a priestoru pre spojenie dychu s pohybom a uvoľnením mysle 😊.

Slávnostný neformálny večer

Všetci sme sa opäť stretli pri večeri, po ktorej moderátor Radko Slobodník predstavil nové video SEPS, poďakoval sa kolegom za spoluprácu a slávnostne odovzdal medaily a ceny víťazom všetkých súťažných disciplín. 

 

A úplný záver patril hudbe – do tanca aj na počúvanie, naživo nám zahrala Cimbalová hudba a kapela Six Foxes. A kto si v tom nabitom programe našiel čas na fotenie v zábavnom fotokútiku, ostanú mu ako pamiatka na tento deň nielen spomienky, ale aj veselé momentky s blízkymi kolegami.

 

Ako hodnotíte (ne)športový deň, sme sa spýtali niekoľkých z vás

„Bola som na takomto podujatí prvýkrát, takže nemôžem porovnávať s minulými rokmi, keďže som v našej spoločnosti len rok. Mne osobne sa veľmi páčilo. Mala som obavy, keďže som nikoho nepoznala, okrem jedného kolegu, že budem mať problém sa zoznámiť. Ale všetci boli veľmi priateľskí, v dobrej nálade, čo mi zoznamovanie uľahčilo. Doobedňajšie teambuildingové kolečko bolo super, asi lepšie ako poobedné športové aktivity… Aj keď, si myslím, že 4. miesto v bedmintone s mojimi parťáčkami Evkou Macovou a Zuzkou Bednárovou tiež nebolo zlé 😊. Večerný program od cimbalovky až po DJ tiež hodnotím pozitívne. Teším sa na ďalšie akcie.“

Eva Krucká

 

„Na nešportovom dni som sa zúčastnila hlavne preto, že som sa chcela stretnúť s kolegyňami a kolegami po „pandemickom“ období a zasúťažiť si v športových disciplínach. Bolo to úplne niečo iné oproti predchádzajúcim športovým hrám, ale, nakoniec, bolo to aj v názve podujatia.“

Božena Klocháňová

 

„Osobne hodnotím (ne)športový deň SEPS za výborne zorganizovaný, pestrý, zábavný a osviežujúci. Krásne prostredie, perfektné súťaže, príjemné ubytovanie a komplexný servis vytvorili super základ pre koncentrované vzájomné zoznámenie sa s kolegami a kolegyňami, s ktorými by som sa za iných okolností možno ani nestretol. Bol to skvelý mix športu, veselia a oddychu vo výbornej spoločnosti super ľudí. Lepšie by to mohlo byť asi už len, ak by to bolo o deň dlhšie 😉. Domov som dorazil unavený/vybitý ako poistky/ ale plný pozitívnej energie. Ďakujem organizátorom a všetkým zúčastneným za parádnu akciu.“

Karol Haluška

 

A ešte výsledky športových turnajov

Stolný tenis
3. miesto – Jozef Kazimír
2. miesto – Matej Štetka
1. miesto – Ľuboš Cuper
 
Bedminton
3. miesto – Peter Drinka a Jozef Čukan
2. miesto – Tomáš Brunauer a Vincent Cigánik
1. miesto – Rastislav Borovský a Karol Haluška
 
Bowling
3. miesto – Miroslav Oslej a Marián Muntág
2. miesto – Marián Sabol a Milan Straka
1. miesto – Bohumil Markech a Branislav Kottek
 
Futbal
3. miesto – Róbert Martynek, Peter Graňák, Marek Jánošík, Dušan Hodás
2. miesto – Patrik Bohuš, Rudolf Blažek, Juraj Marek Mičúch, Marián Hrinko
1. miesto – Marek Šimlaštík, Branislav Pilát, Tomáš Mondik, Martin Lukáč, Anton Cerman, Martin Chlepčok

 

red.