Milé čitateľky, milí čitatelia,

tretie desaťročie pôsobenia našej spoločnosti sme naštartovali s novou vizuálnou identitou. Tu sme s inováciami začali, v oblasti dispečingu a obchodu v inováciách kontinuálne pokračujeme. Vrchná riaditeľka úseku Silvia Čuntalová prezradí, čoho sa tie najaktuálnejšie inovácie týkajú.

Rýchle a prevratné zmeny cítime všetci na svojich pracoviskách a jeden z dôležitých krokov v transformácii energetického sektora – projekt jednotného denného trhu „Flow-Based Market Coupling“ si predstavíme podrobnejšie. Stále viac prepojená európska elektrizačná sústava prináša množstvo benefitov, ale popri tom musíme neustále myslieť aj na riziko s tým spojené. S kolegami z dispečingu sa preto pozrieme, ako v máji prebiehala zatiaľ posledná reálna skúška štartu z tmy.

V prepojenej Európe zavítame na stretnutie vrcholových predstaviteľov ENTSO-E so šéfmi prevádzkovateľov prenosových sústav Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvátska. A pripomenieme si aj neformálnejšie podujatie – pre nás, zamestnancov v Liptovskej Osade, na ktorom sme sa zabavili a trochu si aj zašportovali. Najkrajší letný čas dovoleniek predstavuje skvelú príležitosť, aby sme v tom individuálne pokračovali.

Adriana Komorníková
redaktorka